Loading…

Auto Serwis Warszawa

Pełen Zakres, Kompleksowa Obsługa. Diagnostyka, Naprawy, Serwisy Olejowe. Zadzwoń Teraz. Sprawdzony i Polecany Warsztat Samochodowy
Mechanik - Kontakt

3 ŁADOWACZKI. Lidl, Biedronka i Volt. Wyzwanie Gęstości.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

DOSKONAŁA
138 opinii na
Agnieszka Gańska
Agnieszka Gańska
2023-02-16
Miałam problem z przednią szybą, nie chciała się otwierać. Mobilny mechanik naprawił usterkę szybko i za rozsądną cenę. Polecam!
Kamil Pppo
Kamil Pppo
2023-02-16
Polecam, świetny fachowiec. Zna się na tej pracy
JOHNDEERE team
JOHNDEERE team
2023-02-16
świetny mechanik, zawsze korzystam tylko tutaj, bez wad
Gabriela Żywica
Gabriela Żywica
2023-02-16
Najlepszy mechanik, jakiego do tej pory spotkałam, a ceny są zadowalające. Gorąco polecam.
Wiktor Lisicki
Wiktor Lisicki
2023-02-15
Usługa wykonana bardzo dobrze i szybko. Cena tez bardzo dobra.Polecam
Eryk Witkowski
Eryk Witkowski
2023-02-15
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi naprawy. Miła obsługa. Napewno tam wrócę..
Wiktoria Liczba
Wiktoria Liczba
2023-02-15
Wyskoczył mi błąd w samochodzie zadzwoniłem przyjechał pan naprawił usterkę w pare minut polecam wszystkim
wiktor wicek
wiktor wicek
2023-02-15
Przyjechałem wymienić akumulator pracownik mi wszystko fajnie doradził polecam ten warsztat
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski
2023-02-15
Polecam ten warsztat szybko i sprawnie wymienili mi elektrykę w samochodzie
Emil Kornalewski
Emil Kornalewski
2023-02-14
Skorzystałem z usług Mobilnego Mechanika i jestem bardzo zadowolony. Znają się na swojej pracy i potrafili szybko i skutecznie rozwiązać mój problem. Polecam tę firmę każdemu, kto potrzebuje fachowej pomocy przy naprawie samochodu.To ostatni odcinek w sezonie 2020 w którym zajmuje się PODŁADOWYWACZKAMI z marketów i allegro, czyli prostownikiem ULGD 5.1 z Lidla, ładowarką SENA 4A z Biedronki i prostownikiem VOLT 5A MAX, którego kupiłem na allegro.
Wyzwanie Gęstości będzie polegało na tym, że rozładowany akumulator 50Ah 450A [en], rozładowałem do gęstości elektrolitu 1,12 g/cm3. Pod tak głęboko rozładowany akumulator podłączę jednocześnie wszystkie 3 PODŁADOWYWACZKI. Wszystko to będzie monitorował ALFABAT Pro.

Spis treści:
0:01 Wprowadzenie
1:39 Parametry wyjściowe akumulatora po rozładowaniu
1:57 Pierwsze ładowanie prostownikami z Lidla, Biedronki i Votem Allegro
3:05 Efekty ładowania numer 1 (48h ładowania + 24h przerwa)
3:41 Drugie ładowanie ładowarkami Volt 5A, ULGD 5A i Sena 4A
4:29 Efekt ładowania numer 2 (48h ładowania + 24h przerwa)
5:22 Trzecie ładowania elektronicznymi ładowarkami z Biedronki, Lidla i Voltem z Allegro
5:55 Efekt ładowania numer 2 (48h ładowania + 24h przerwa)
6:33 Pomiar pojemności rezerwowe akumulatora 50Ah 450A [en]
7:16 Wnioski po tym teście
8:33 Opinia @mrAkumulator 'a na temat tych podładowywaczek
9:03 Rap na koniec

Zapraszam i pozdrawiam
/ Robert Mazurek i redakcja AKUBIZ /

Vlog firmy: https://www.youtube.com/channel/UCy_mwxUyHJY91Ba3vcTnF9w
Vlog english: https://www.youtube.com/channel/UCetBPKIA6MEb3ds9KgonyaQ

🙏 Wsparcie dla @mrAkumulator:
PATRONITE: https://patronite.pl/mrAkumulator
YOUTUBE: wesprzyj kanał w serwisie YouTube (niebieski przycisk pod każdym filmem)
PAYPAL: www.paypal.me/mrAkumulator
☕ KUBEK za WSPARCIE: https://www.sklep.akubiz.biz/pl/p/Darowizna-na-wsparcie-kanalu-mrAkumulator/605

🏪 Moje sklepy z akumulatorami „Świat Akumulatorów”
Szczecin ul. Gryfińska 106 609-302-803 Mieszko
Szczecin ul. Santocka 42 609-309-969 Waldek
🛺 Mobilny Serwis Akumulatorów 505-135-136 Marcin

🛒 Moje sklepy internetowe z akumulatorami:
Sklep internetowy: https://www.e-moto.pl/
Sklep Internetowy: http://sklep.akubiz.biz/

💟 Moje media społecznościowe:
Instagram: https://www.instagram.com/mrakumulator/
Facebook: https://www.facebook.com/mrAkumulator/
Twitter: https://twitter.com/mrakumulator

Robert Mazurek, twórca kanały @mrAkumulator , firmy Świat Akumulatorów oraz portalu AKUBIZ i jednego z pierwszych sklepów internetowych z akumulatorami w Europie www.e-moto.pl

#WyzwanieGęstości #Lidl #Biedrona #Podładowywaczka #Prostownik #Ładowarka #ŁadowanieAkumulatora

Youtube Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Okolice warszawskiego Wawra posiada profesjonalny serwis samochodowy. Zadzwoń do nas. Oddaj swój samochód fachowcom! Bycie uczciwym i niezawodnym. Szybka realizacja. Eksperci w naprawie samochodów. Nowoczesny sprzęt. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat specjalizujący się w mechanice, elektryki i elektronice samochodowej. Warsztat samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki/elektroniki samochodowej. Oferujemy naprawę i/lub przebudowę instalacji elektrycznej w samochodach na terenie Warszawy. Serwis Elektroniki to firma zajmująca się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry mechanik samochodowy w Twojej okolicy. Montaż instalacji elektrycznych i ich naprawa. Elektryk samochodowy w Warszawie posiada wieloletnie doświadczenie.

Nasi mechanicy w Warszawie przyjadą do Twojego domu lub biura, aby naprawić elektrykę Twojego samochodu. Warsztat samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Serwis Samochodowy, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. W Warszawie wykonujemy diagnostykę i naprawy silników komputerowych z zakresu elektroniki, elektromechaniki, elektryki samochodowej. Mechanika, elektryka i elektronika samochodowa w tym sklepie wyróżniają go. Do mechanika samochodowego można dojechać w stolicy Polski.

Tylko my możemy naprawić elektrykę Twojego samochodu w Warszawie. PODEJMUJEMY SIĘ TRUDNYCH SPRAW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Usługi dla branży elektryki i elektroniki samochodowej. W Wawer w Warszawie możesz skorzystać z usług doświadczonych kierowców. Skontaktuj się z nami. Zatrudnij profesjonalistów, którzy zadbają o Twój samochód. Najwyższy poziom rzetelności i uczciwości. Działaj od razu. Mistrzowie majsterkowania Nowoczesne maszyny. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat naprawiający problemy z mechaniką, elektryką i elektroniką samochodową. Z Warszawy zajmuje się samochodami.

dowiedzieć się, co jest nie tak i naprawić części elektroniczne w samochodach. Naprawimy lub przebudujemy instalację elektryczną Twojego samochodu w Warszawie. Serwis Elektroniki to serwis samochodowy zajmujący się elektryką i elektroniką samochodową. Najlepszy mechanik samochodowy w Twojej okolicy. Wykonanie i montaż infrastruktury elektrycznej. Warszawski elektryk samochodowy, który od wielu lat pracuje w terenie.

Usługi E&E dla samochodów Kierowcy w Warsaw Wawer są doświadczeni. Dowiadywać się. Wiedz dużo o swoim samochodzie. Uczciwość i niezawodność w najlepszym wydaniu. Natychmiastowy. Rzemieślnicy stają się coraz bardziej nowocześni. Istnieją przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa i warsztat, który może pomóc w rozwiązywaniu problemów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych. warszawski mechanik.

Naprawa elektroniki samochodowej. W Warszawie naprawimy instalację elektryczną w Twoim samochodzie. Serwis Elektroniki zajmuje się elektroniką samochodową oraz elektroniką w ogóle. Lokalny elektryk samochodowy. Naprawa infrastruktury elektrycznej. Elektryk samochodowy, który służył w armii warszawskiej.

Nasi warszawscy elektrycy samochodowi są mobilni. Automotive Service Center, On-Site Car Service, Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Elektronikę, elektromechanikę i elektrykę samochodową można zdiagnozować i naprawić w Warszawie. Profesjonalna naprawa samochodów, w tym części mechaniczne, elektryczne i techniczne. Warsztat samochodowy w Warszawie.

W Warszawie są tylko elektrycy samochodowi. Złożone sytuacje są w porządku. Nasz warsztat samochodowy dysponuje zaawansowanymi technologicznie narzędziami do diagnozowania problemów.

Nasi mechanicy samochodowi w Warszawie mogą przyjechać do Ciebie, aby rozwiązać problemy z elektryką Twojego samochodu. Automotive Service Center, Auto Naprawa na miejscu (lub „Mobile Auto Service”), Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Na terenie Warszawy świadczymy usługi diagnostyczno-naprawcze z zakresu elektroniki, elektromechaniki oraz elektryki samochodowej. Sklep zajmujący się profesjonalną naprawą i konserwacją części mechanicznych, układów elektrycznych oraz gadżetów technologicznych w samochodach. W Warszawie są mechanicy samochodowi.

Jako jedyni w Warszawie potrafimy okablować samochody. Podejmujemy się trudnych przypadków. Nasz warsztat samochodowy dysponuje najnowocześniejszymi narzędziami do diagnozowania problemów.

Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Okolice warszawskiego Wawra posiada profesjonalny serwis samochodowy. Zadzwoń do nas. Oddaj swój samochód fachowcom! Bycie uczciwym i niezawodnym. Szybka realizacja. Eksperci w naprawie samochodów. Nowoczesny sprzęt. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat specjalizujący się w mechanice, elektryki i elektronice samochodowej. Warsztat samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki/elektroniki samochodowej. Oferujemy naprawę i/lub przebudowę instalacji elektrycznej w samochodach na terenie Warszawy. Serwis Elektroniki to firma zajmująca się elektroniką i elektryką samochodową. Nasza firma to niezależny serwis specjalizujący się w całościowych naprawach mechanicznych, diagnostyce, kodowaniu i obsłudze samochodów BMW, Audi, Mercedes i MINI. Każdego roku do serwisu trafia tysiąc sześćset BMW.

Niezależny serwis BMW i Mercedes: Dlaczego warto wybrać nas? Tymczasowa konserwacja BMW

Nie trać czasu na irracjonalne czasy oczekiwania i biurokratyczne procedury podczas korzystania z legalnych usług. Jeśli współpracujesz z nami, możesz oczekiwać tych samych wyników przy niższych kosztach iw krótszym czasie. Korzystając z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego i zespołu wysoko wykwalifikowanych mechaników, jesteśmy w stanie szybko serwisować i naprawiać pojazdy BMW.

Kompetencja i zapewnienie wysokich standardów
BMW Warszawa, w przeciwieństwie do oficjalnych dealerów BMW, ma dostęp do wszystkich najnowszych technologii i najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego. Uczestniczymy we wszystkich programach konserwacji i napraw zatwierdzonych przez fabrykę.

Mechanik Samochodów, Maszyn, Serwis Sprzętów

Luksusowe pojazdy zastępcze
Naszym klientom udostępniamy samochody klasy premium na wynajem w celu konserwacji. Nasza flota obejmuje BMW 118, 216, 320 i Mini Countryman. Zapytaj agenta o dostępność pojazdu zastępczego.
Jako firma przestrzegamy surowych kryteriów marki BMW oraz ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (GVO/MVBER). Zapewniamy również kodowanie opcjonalnego sprzętu instalowanego fabrycznie, takiego jak słuchawki bezprzewodowe, zaczepy holownicze, tylne światła LED i inne.

Nie płać za dużo! Gwarantujemy, że przebijemy ceny każdego zatwierdzonego usługodawcy.

Dostawa prosto pod Twoje drzwi
Osoby, które często są w ruchu, docenią naszą ekskluzywną ofertę. Możesz sprawdzić swoje BMW bez wychodzenia z domu dzięki naszemu serwisowi Door-To-Door. Po zakończeniu serwisu nasz kierowca przyjedzie po kluczyki i odstawi Twój pojazd w wybrane przez Ciebie miejsce w Warszawie. Skutecznie i bez zająknięcia. Karty są tu mile widziane.

Serwis Samochodów dostawczych i tirów, Maszyny Budowlane, Serwis Sprzętów w Warszawie

Autoryzowani technicy BMW
Szukasz ekspertów BMW, którzy pomogą Ci rozwiązać rzadki problem? Jesteś we właściwym miejscu!

Nasi mechanicy posiadają rozległe szkolenia i rozległą wiedzę. Znają problemy nękające zarówno nowsze, jak i starsze samochody BMW. Nasi eksperci są w stanie natychmiast zidentyfikować problemy i precyzyjnie wyregulować parametry pracy silnika przy użyciu najnowocześniejszych technologii i urządzeń.

Specjaliści z branży motoryzacyjnej w naszej firmie naprawią wszystko.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

DOSKONAŁA
138 opinii na
Agnieszka Gańska
Agnieszka Gańska
2023-02-16
Miałam problem z przednią szybą, nie chciała się otwierać. Mobilny mechanik naprawił usterkę szybko i za rozsądną cenę. Polecam!
Kamil Pppo
Kamil Pppo
2023-02-16
Polecam, świetny fachowiec. Zna się na tej pracy
JOHNDEERE team
JOHNDEERE team
2023-02-16
świetny mechanik, zawsze korzystam tylko tutaj, bez wad
Gabriela Żywica
Gabriela Żywica
2023-02-16
Najlepszy mechanik, jakiego do tej pory spotkałam, a ceny są zadowalające. Gorąco polecam.
Wiktor Lisicki
Wiktor Lisicki
2023-02-15
Usługa wykonana bardzo dobrze i szybko. Cena tez bardzo dobra.Polecam
Eryk Witkowski
Eryk Witkowski
2023-02-15
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi naprawy. Miła obsługa. Napewno tam wrócę..
Wiktoria Liczba
Wiktoria Liczba
2023-02-15
Wyskoczył mi błąd w samochodzie zadzwoniłem przyjechał pan naprawił usterkę w pare minut polecam wszystkim
wiktor wicek
wiktor wicek
2023-02-15
Przyjechałem wymienić akumulator pracownik mi wszystko fajnie doradził polecam ten warsztat
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski
2023-02-15
Polecam ten warsztat szybko i sprawnie wymienili mi elektrykę w samochodzie
Emil Kornalewski
Emil Kornalewski
2023-02-14
Skorzystałem z usług Mobilnego Mechanika i jestem bardzo zadowolony. Znają się na swojej pracy i potrafili szybko i skutecznie rozwiązać mój problem. Polecam tę firmę każdemu, kto potrzebuje fachowej pomocy przy naprawie samochodu.

43 thoughts on “3 ŁADOWACZKI. Lidl, Biedronka i Volt. Wyzwanie Gęstości.

 1. Mam jedna taka ''ŁADOWACZKE' innej firmy ale w granicy 100zl kupiona nowa i co do wyrazenia słow kiepskiej jakosci … pozwole sie nie zgodzic gdzyz za 80zl wykonanie PCB itd jest conajmniej dobre w mojej opini a to ze taka natura ich iz do 14.7v i odcina to chyba nie wina kiepskiej jakosci tylko taka natura tych ladowarek

 2. Te małe ładowarki są słabe. Ale ostatnio w Lidlu pojawiła się ładowarka zacnych gabarytów mianowicie ULG 17 A1 z deklarowanym prądem ładowania do 17 A do praktycznie wszystkich typów akumulatorów, również 6V motocyklowych. Ma też funkcję rozruchu (wspomagania rozruchu przy wyładowanym akumulatorze). Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym urządzeniem? Opłaca się to kupić dla zwykłego Kowalskiego? Edit. Tutaj w Niemczech kosztuje to 38,79 euro więc chyba nawet taniej niż w Polsce.

 3. Jedno zajebiście ale to zajebiście ważne pytanie: czym ładować skoro te są do niczego? Polecisz coś w cenie do 100wy czy np do 150 zł? A może kupić coś tańszego była było na trafie i diodach, bo te impulsowe to taki pic.

 4. A ja chciałbym się zapytać w czym przeszkadza mniejszą gęstość elektrolitu? Pytam bo mam akumulator z poprzedniego samochodu z korkami i tam zawsze gęstość była na żółtym, zawsze ładowałem prostownikiem z lidla. Akumulator ma 5 lat, w samochodzie zrobił ze 80tys i od roku okresowo jest w ciagniku. Nie ma z nim najmniejszego problemu, nie rozładowuje się sam. Z tymi prostownikami jest taki problem, że ładuje się przez ten alfabat. Zmierz spadek napięcia na tym urządzeniu albo mierz prąd cęgami.

 5. Witam. Filmów na Pana kanale obejżałem wiele i za każdym razem pozostaje dylemat jaką ładowarkę kupić do AGM, a powiedzmy trochę większego niż 50mAh. Ostatnio na kanale pojawił się victron 7A, ale wspominał Pan także o ładowaniu typu wieczór do rana, tego raczej on nie udzwignie. Może jakaś propozycja czegoś innego powiedzmy do 500 zł?.
  Pozdrawiam

 6. Dodam coś od siebie. Posiadam pięcioletnią ładowarkę z LIDLa ULG 3.8 B1 (maksymalny prąd ładowania 3.8A). Tydzień temu akumulator w moim aucie uległ całkowitemu rozładowaniu (włączona lampka sufitowa przez tydzień ). Napięcie na akumulatorze (Centra Futura C530 53Ah) wynosiło 7.5V. Po podłączeniu AKU został rozpoznany jako motocyklowy, ale ładowarkę dało się przełaczyć w tryb samochodowy. Ładowanie trwało ok. 29 godzin (po 19 godzinach zasygnalizowała pełne naładowanie). Napięcie na AKU wyniosło ok. 13.2V. Po podłączeniu akumulatora auto odpaliło bezproblemowo. Uważam, że to dobra ładowarka.

 7. A ja mam takie pytanie i sugestię.
  Czy na popularnym chińskim portalu są jakieś ładowarki godne uwagi?
  Jeśli ma pan jakieś wieści w tej kwestii to proszę o info.
  Tak samo proszę o opinię na temat powerbanków z funkcją rozruchu, bo przymierzam się do czegoś takiego.
  Myślę, że zaciekawi to wielu posiadaczy czterech "gumek".
  Pozdrawiam wszystkich czytających i oczywiście najbardziej prowadzącego.

 8. A jeszcze jedno.
  Może głupie pytanie (wybaczcie i nie hejtujcie).
  Czy obecnie jest sens testowania na akumulatorach kwasowych, jeśli coraz więcej jest bezobsługowych, żelowych itp?
  Gdzie nie trzeba mierzyć gęstości?

 9. Mam pytanie do osób znających się na akumulatorach.
  1. Jestem kompletnym laikiem, a jako, że rok temu miałem delikatne problemy z odpaleniem samochodu chciałbym w tym roku kupić sobie jakąś tanią i dobrą ładowarkę. Jaka waszym zdaniem jest najtańsza i jednocześnie najlepsza ładowarka? 😉
  2. Czy akumulator (raczej jest to AGM), można ładować w domu? Mieszkam w bloku, a nie mam garażu :/ auto stoi pod chmurką

  Dzięki za pomocne odpowiedzi!

 10. PO co komu prostownik za kilka set złotych ??? żeby raz na 4 lat naładować akumulator ??? to chyba lepiej kupic nowy . TO tak ja z np.wiertarka komu potrzebny BOSCH za 500zl żeby raz na rok wywiercić otwór ,,kupi z biedronki ,lidla za 80zł , PANOWIE NIE PRZESADAJCI I NACIAGAJCIE LUDZI

 11. Trzy ładowarki równolegle i doktorat robisz ? uważaj, żeby przy tym orgazmu nie dostać, gdzieś tam coś poczytałeś , coś liznąłeś i na znawcę świrujesz, znajdź z dwóch promotorów z tytułami naukowymi zbierz tą wiedzę z tych filmików do kupy, do wora i profesura pewna. Przynajmniej ja nie mam zamiaru spędzać w garażu pół życia i doprowadzać akumulator do wścieklizny aby mu przedłużyć życie o dwa miesiące . Mam stary kupiony 30 lat temu resurs 1 od przyjezdnych z CCCP za parę złotych , ładuję akumulatory nawet ich nie wypinając , zaczynam np na noc od 4-5 A a rano nawet nie mam na nim pół ampera , wypinam ,odpalam i ruszam. Jak z aku robi się zdechlik to z wagą idę do sklepu i ze średniej półki kupuje nowy. Jak braknie pomysłów to proponuję na długi czas badanie wpływu stresu kierującego w średniej wielkości mieście na samopoczucie używanego akumulatora. Pozdrawiam

 12. No to ja teraz mrAkumulatora załamie. Ładowarka z lidla zrobi gęstość elektrolitu. Noe mam alfabata a zwykły miltimetr i aerometr. Patrząc ma te filmy większość tych super ładowarek jak kulson ładuje w ostatnim etapie (gęstości elektrolitu) ok 1A. Mój Lidl daje 0.8 przy tych 15.9V.
  Niestety nie mogę dać zdjęcia do komentarza. Chyba nagraj film żebyście z Tomkiem Hudym się załamał.

 13. mrAkumulator a ty dalej swoje, PISAŁEM już że to jest urządzenie dla mało technicznych ludzi, nie każdy chce być mistrzem w konkurencji "ładowanie akumulatora", nie każdy spina poślady przy tej jakże nudnej czynności. Takie urządzenia są dla osobistości, którzy nie chcą płacić takim zawodowcom jak ty grubej kasy za wybitną wiedzę, wycieczka do punktu obsługi akumulatorów nie jest na tyle atrakcyjna, żeby ją odbyć autobusem z aku w reklamówce, zrobisz klientowi gęstość i co z tego jak ten człowiek jeździe 2km w jedną stronę i 2km w druga stronę i tak co drugi dzień, gęstość będzie do bramy i się nie znamy, TAKA PRAWDA. Kupi człowiek za 45zł podładowywarkę, podładuje cokolwiek i pojedzie, albo zostawi na noc, albo do full dociągnie i tyle tematu. A jak aku trup to nowy trzeba kupić a nie reanimować zwłok odpłatnie u zawodowca. Do ładowania akumulatorów jest ALTERNATOR. Alternator jest w aucie i nie trzeba wiedzieć dokładnie gdzie. Widzu… jeżeli chcesz uniknąć pożaru lub innych zagrożeń podczas ładowania akumulatora do pełna wzorcowym natężeniem to nie podejmuj WYZWANIA GĘSTOŚCI, bo z amatora akumulatornictwa będziesz zmuszony stać się amatorem pożarnictwa a w najgorszym wypadku amatorem pogorzelnictwa. Panie autorze… ty się zastanów co będzie jak ktoś cobie furę sfajczy albo czoło bo będzie robił 1.28, bo tak kazałeś. ZRÓB film co się może wydarzyć jak coś pójdzie nie tak podczas ładowania bez specjalistycznej wiedzy a zapewniam Cię że ludzie będą stać w kolejkach po takie podładowywarki, bo są bezpieczne, automatyczne i bezobsługowe. Pokaż jak można ugotować aku starą transformatorówką, pokaż czy się zapali aku od papierosa czy nie, a może wybuchnie tak, że czaszkę oderwie od korpusu. Zastanów się jeszcze raz komu ty każesz robić gęstość.

 14. Robercie a jaką gęstość zbudowały by takie ładowarki na ustawieniu AGM? Akumulator mokry mówisz że można do 16.2v ładować może warto sprawdzić chociaż na jednej czy będzie różnica między trybem WET a AGM.

 15. Ładowarka Norauto HF800 zrobiła bez problemu gęstość 1.28 w aku 90Ah. Ma bardzo skuteczny program do odsiarczania. Fakt kosztuje 200zł ( jak się trafi promocję to i mniej) choć to i tak ułamek ceny Noco czy Cteka.

 16. Odnośnie starych prostowników USSR to proszę uważać ,bo były produkowane pod napięcie 220 V – a u nas jest obecnie 230 V co w efekcie powoduje napięcie ładowania akumulatora ok. 18 Volt

 17. bo one maja podładować , i są do akumulatorów też agm a więc nie mogą przekroczyć napięcia 14,5 podając prąd , przy takim napięciu nie da się zrobić gęstości w akumulatorze z mokrym elektrolitem , więc daruj sobie swoje testy , sprawdź jak sobie poradzą z akumulatorem agm

 18. Większy akumulator (70Ah w górę) – min 4 dni ciągłego ładowania, nie ważne jakim (byle sprawnym i nie zarzynaczem) „prostownikiem”. Czyli pokrywa się to z Twoimi doświadczeniami.
  To połączenie 3 równolegle daje efekt przyspieszenia tego, co conajmniej jeden z nich zrobiłby w dłuższym czasie. Te prostowniki maja przede wszystkim być bezpieczne – podłączenie nawet markowego „automata” 0-1-wego do często spotykanego aktualnie akumulatora żelowego 18Ah to prawie pewna eksplozja – a dzięki rozbudowanej elektronice maksymalnie skuteczne.
  Co robi z akumulatorem alternator w samochodzie? A przecież fabrycznie montowane przy normalnym użytkowaniu auta (codziennie, lub prawie) potrafię bez podłączania prostownika działać po 8-10 lat.

 19. Mam tą ładowarkę volta typowe badziewie z chin – szkoda kasy tylko ładnie wygląda i próbuje naładować akumulator. Stary 30 letni prosty (na dwóch diodach) prostownik bester robi to lepiej

 20. Generalnie taki film powinien się kończyć jakimiś wnioskami wykraczającymi poza to że te 3 się do niczego nie nadają. Zaproponuj coś dobrego. Jeszcze mam takie pytanie: czy akumulator pojemność 74 amperogodzin do benzyniaka 2,5 litra silnik benzyna lepiej ładować 3 razy taką z Biedronki czy lepiej ładować go starą transformatorową ładowarką sprzed 20 lat która ma opcję ładowania prądem 60 amperogodzin ?

 21. Podłączając 3 sztuki ja podłączył bym w trybie normalnym, w trybie normalnym mogą być wyższe napięcia a natężenia niższe z tym że natężenia po podłączeniu 3 stuk powinny się zsumować i to mógłby być fajny efekt, ale czy na pewno?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!