Loading…

Auto Serwis Warszawa

Pełen Zakres, Kompleksowa Obsługa. Diagnostyka, Naprawy, Serwisy Olejowe. Zadzwoń Teraz. Sprawdzony i Polecany Warsztat Samochodowy
Mechanik - Kontakt

Renault Trafic 1.6 DCI | brat Opel Vivaro | Kolejne awarie i naprawy

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

DOSKONAŁA
138 opinii na
Agnieszka Gańska
Agnieszka Gańska
2023-02-16
Miałam problem z przednią szybą, nie chciała się otwierać. Mobilny mechanik naprawił usterkę szybko i za rozsądną cenę. Polecam!
Kamil Pppo
Kamil Pppo
2023-02-16
Polecam, świetny fachowiec. Zna się na tej pracy
JOHNDEERE team
JOHNDEERE team
2023-02-16
świetny mechanik, zawsze korzystam tylko tutaj, bez wad
Gabriela Żywica
Gabriela Żywica
2023-02-16
Najlepszy mechanik, jakiego do tej pory spotkałam, a ceny są zadowalające. Gorąco polecam.
Wiktor Lisicki
Wiktor Lisicki
2023-02-15
Usługa wykonana bardzo dobrze i szybko. Cena tez bardzo dobra.Polecam
Eryk Witkowski
Eryk Witkowski
2023-02-15
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi naprawy. Miła obsługa. Napewno tam wrócę..
Wiktoria Liczba
Wiktoria Liczba
2023-02-15
Wyskoczył mi błąd w samochodzie zadzwoniłem przyjechał pan naprawił usterkę w pare minut polecam wszystkim
wiktor wicek
wiktor wicek
2023-02-15
Przyjechałem wymienić akumulator pracownik mi wszystko fajnie doradził polecam ten warsztat
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski
2023-02-15
Polecam ten warsztat szybko i sprawnie wymienili mi elektrykę w samochodzie
Emil Kornalewski
Emil Kornalewski
2023-02-14
Skorzystałem z usług Mobilnego Mechanika i jestem bardzo zadowolony. Znają się na swojej pracy i potrafili szybko i skutecznie rozwiązać mój problem. Polecam tę firmę każdemu, kto potrzebuje fachowej pomocy przy naprawie samochodu.Witajcie!
W dzisiejszym filmiku ciąg dalszy moich zmagań z awariami w Trafikach.

#WielkaWłóczęgaWW #Renault #Trafic

Youtube Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Okolice warszawskiego Wawra posiada profesjonalny serwis samochodowy. Zadzwoń do nas. Oddaj swój samochód fachowcom! Bycie uczciwym i niezawodnym. Szybka realizacja. Eksperci w naprawie samochodów. Nowoczesny sprzęt. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat specjalizujący się w mechanice, elektryki i elektronice samochodowej. Warsztat samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki/elektroniki samochodowej. Oferujemy naprawę i/lub przebudowę instalacji elektrycznej w samochodach na terenie Warszawy. Serwis Elektroniki to firma zajmująca się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry mechanik samochodowy w Twojej okolicy. Montaż instalacji elektrycznych i ich naprawa. Elektryk samochodowy w Warszawie posiada wieloletnie doświadczenie.

Nasi mechanicy w Warszawie przyjadą do Twojego domu lub biura, aby naprawić elektrykę Twojego samochodu. Warsztat samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Serwis Samochodowy, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. W Warszawie wykonujemy diagnostykę i naprawy silników komputerowych z zakresu elektroniki, elektromechaniki, elektryki samochodowej. Mechanika, elektryka i elektronika samochodowa w tym sklepie wyróżniają go. Do mechanika samochodowego można dojechać w stolicy Polski.

Tylko my możemy naprawić elektrykę Twojego samochodu w Warszawie. PODEJMUJEMY SIĘ TRUDNYCH SPRAW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Usługi dla branży elektryki i elektroniki samochodowej. W Wawer w Warszawie możesz skorzystać z usług doświadczonych kierowców. Skontaktuj się z nami. Zatrudnij profesjonalistów, którzy zadbają o Twój samochód. Najwyższy poziom rzetelności i uczciwości. Działaj od razu. Mistrzowie majsterkowania Nowoczesne maszyny. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat naprawiający problemy z mechaniką, elektryką i elektroniką samochodową. Z Warszawy zajmuje się samochodami.

dowiedzieć się, co jest nie tak i naprawić części elektroniczne w samochodach. Naprawimy lub przebudujemy instalację elektryczną Twojego samochodu w Warszawie. Serwis Elektroniki to serwis samochodowy zajmujący się elektryką i elektroniką samochodową. Najlepszy mechanik samochodowy w Twojej okolicy. Wykonanie i montaż infrastruktury elektrycznej. Warszawski elektryk samochodowy, który od wielu lat pracuje w terenie.

Usługi E&E dla samochodów Kierowcy w Warsaw Wawer są doświadczeni. Dowiadywać się. Wiedz dużo o swoim samochodzie. Uczciwość i niezawodność w najlepszym wydaniu. Natychmiastowy. Rzemieślnicy stają się coraz bardziej nowocześni. Istnieją przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa i warsztat, który może pomóc w rozwiązywaniu problemów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych. warszawski mechanik.

Naprawa elektroniki samochodowej. W Warszawie naprawimy instalację elektryczną w Twoim samochodzie. Serwis Elektroniki zajmuje się elektroniką samochodową oraz elektroniką w ogóle. Lokalny elektryk samochodowy. Naprawa infrastruktury elektrycznej. Elektryk samochodowy, który służył w armii warszawskiej.

Nasi warszawscy elektrycy samochodowi są mobilni. Automotive Service Center, On-Site Car Service, Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Elektronikę, elektromechanikę i elektrykę samochodową można zdiagnozować i naprawić w Warszawie. Profesjonalna naprawa samochodów, w tym części mechaniczne, elektryczne i techniczne. Warsztat samochodowy w Warszawie.

W Warszawie są tylko elektrycy samochodowi. Złożone sytuacje są w porządku. Nasz warsztat samochodowy dysponuje zaawansowanymi technologicznie narzędziami do diagnozowania problemów.

Nasi mechanicy samochodowi w Warszawie mogą przyjechać do Ciebie, aby rozwiązać problemy z elektryką Twojego samochodu. Automotive Service Center, Auto Naprawa na miejscu (lub „Mobile Auto Service”), Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Na terenie Warszawy świadczymy usługi diagnostyczno-naprawcze z zakresu elektroniki, elektromechaniki oraz elektryki samochodowej. Sklep zajmujący się profesjonalną naprawą i konserwacją części mechanicznych, układów elektrycznych oraz gadżetów technologicznych w samochodach. W Warszawie są mechanicy samochodowi.

Jako jedyni w Warszawie potrafimy okablować samochody. Podejmujemy się trudnych przypadków. Nasz warsztat samochodowy dysponuje najnowocześniejszymi narzędziami do diagnozowania problemów.

Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Okolice warszawskiego Wawra posiada profesjonalny serwis samochodowy. Zadzwoń do nas. Oddaj swój samochód fachowcom! Bycie uczciwym i niezawodnym. Szybka realizacja. Eksperci w naprawie samochodów. Nowoczesny sprzęt. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat specjalizujący się w mechanice, elektryki i elektronice samochodowej. Warsztat samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki/elektroniki samochodowej. Oferujemy naprawę i/lub przebudowę instalacji elektrycznej w samochodach na terenie Warszawy. Serwis Elektroniki to firma zajmująca się elektroniką i elektryką samochodową. Nasza firma to niezależny serwis specjalizujący się w całościowych naprawach mechanicznych, diagnostyce, kodowaniu i obsłudze samochodów BMW, Audi, Mercedes i MINI. Każdego roku do serwisu trafia tysiąc sześćset BMW.

Niezależny serwis BMW i Mercedes: Dlaczego warto wybrać nas? Tymczasowa konserwacja BMW

Nie trać czasu na irracjonalne czasy oczekiwania i biurokratyczne procedury podczas korzystania z legalnych usług. Jeśli współpracujesz z nami, możesz oczekiwać tych samych wyników przy niższych kosztach iw krótszym czasie. Korzystając z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego i zespołu wysoko wykwalifikowanych mechaników, jesteśmy w stanie szybko serwisować i naprawiać pojazdy BMW.

Kompetencja i zapewnienie wysokich standardów
BMW Warszawa, w przeciwieństwie do oficjalnych dealerów BMW, ma dostęp do wszystkich najnowszych technologii i najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego. Uczestniczymy we wszystkich programach konserwacji i napraw zatwierdzonych przez fabrykę.

Mechanik Samochodów, Maszyn, Serwis Sprzętów

Luksusowe pojazdy zastępcze
Naszym klientom udostępniamy samochody klasy premium na wynajem w celu konserwacji. Nasza flota obejmuje BMW 118, 216, 320 i Mini Countryman. Zapytaj agenta o dostępność pojazdu zastępczego.
Jako firma przestrzegamy surowych kryteriów marki BMW oraz ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (GVO/MVBER). Zapewniamy również kodowanie opcjonalnego sprzętu instalowanego fabrycznie, takiego jak słuchawki bezprzewodowe, zaczepy holownicze, tylne światła LED i inne.

Nie płać za dużo! Gwarantujemy, że przebijemy ceny każdego zatwierdzonego usługodawcy.

Dostawa prosto pod Twoje drzwi
Osoby, które często są w ruchu, docenią naszą ekskluzywną ofertę. Możesz sprawdzić swoje BMW bez wychodzenia z domu dzięki naszemu serwisowi Door-To-Door. Po zakończeniu serwisu nasz kierowca przyjedzie po kluczyki i odstawi Twój pojazd w wybrane przez Ciebie miejsce w Warszawie. Skutecznie i bez zająknięcia. Karty są tu mile widziane.

Serwis Samochodów dostawczych i tirów, Maszyny Budowlane, Serwis Sprzętów w Warszawie

Autoryzowani technicy BMW
Szukasz ekspertów BMW, którzy pomogą Ci rozwiązać rzadki problem? Jesteś we właściwym miejscu!

Nasi mechanicy posiadają rozległe szkolenia i rozległą wiedzę. Znają problemy nękające zarówno nowsze, jak i starsze samochody BMW. Nasi eksperci są w stanie natychmiast zidentyfikować problemy i precyzyjnie wyregulować parametry pracy silnika przy użyciu najnowocześniejszych technologii i urządzeń.

Specjaliści z branży motoryzacyjnej w naszej firmie naprawią wszystko.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

DOSKONAŁA
138 opinii na
Agnieszka Gańska
Agnieszka Gańska
2023-02-16
Miałam problem z przednią szybą, nie chciała się otwierać. Mobilny mechanik naprawił usterkę szybko i za rozsądną cenę. Polecam!
Kamil Pppo
Kamil Pppo
2023-02-16
Polecam, świetny fachowiec. Zna się na tej pracy
JOHNDEERE team
JOHNDEERE team
2023-02-16
świetny mechanik, zawsze korzystam tylko tutaj, bez wad
Gabriela Żywica
Gabriela Żywica
2023-02-16
Najlepszy mechanik, jakiego do tej pory spotkałam, a ceny są zadowalające. Gorąco polecam.
Wiktor Lisicki
Wiktor Lisicki
2023-02-15
Usługa wykonana bardzo dobrze i szybko. Cena tez bardzo dobra.Polecam
Eryk Witkowski
Eryk Witkowski
2023-02-15
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi naprawy. Miła obsługa. Napewno tam wrócę..
Wiktoria Liczba
Wiktoria Liczba
2023-02-15
Wyskoczył mi błąd w samochodzie zadzwoniłem przyjechał pan naprawił usterkę w pare minut polecam wszystkim
wiktor wicek
wiktor wicek
2023-02-15
Przyjechałem wymienić akumulator pracownik mi wszystko fajnie doradził polecam ten warsztat
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski
2023-02-15
Polecam ten warsztat szybko i sprawnie wymienili mi elektrykę w samochodzie
Emil Kornalewski
Emil Kornalewski
2023-02-14
Skorzystałem z usług Mobilnego Mechanika i jestem bardzo zadowolony. Znają się na swojej pracy i potrafili szybko i skutecznie rozwiązać mój problem. Polecam tę firmę każdemu, kto potrzebuje fachowej pomocy przy naprawie samochodu.

48 thoughts on “Renault Trafic 1.6 DCI | brat Opel Vivaro | Kolejne awarie i naprawy

 1. Jeżdżę takim tylko blaszka 125 koni. Skontroluj układ wydechowy /wtrysk paliwa pojawiało się praktycznie od nowości, już przy 17tys po raz pierwszy ale błąd sam zgasł, przy ok 35 tys drugi raz i z tym już byliśmy w ASO które rozłożyło ręce, nie potrafili powiedzieć co jest pięć stwierdzili ze pewnie jakieś chwilowe zawahanie dawki paliwa mogło być i sypnęło błędem, z tym że u nas od razu był też tryb awaryjny (ostro ścinało moc, rozpędzenie do 100km/h trwało dobrą minutę na pusto). Był z tym błędem w ASO jakieś 4 razy zawsze usuwali błąd mówiąc że wszystko jest okej. W końcu zakupiłem zwykle ELM327, jakąś aplikacje na telefon i sam ten błąd usuwam.
  Co do klimy, też niestety padła (w ogóle k kod słychać załączenia zaworu) więc mnie nie pocieszyłeś, myślałem że wystarczy nabić.
  Największą bolączka naszego, jest jego właściciel który robi olej co 40 tys…. Obecnie mamy 240 tys, już generalnie czuje ze to nie to samo auto co chociażby po 40 czy 80tys, już nie ma tak siły ciągnąć do przodu, spalanie skoczyło dobry litr w górę w stosunku do choćby tego które wykręcałem 100 tys temu (a jeżdżę nim codziennie te samą trasę) ale niestety właściciel ma dziwne podejście, obstawiam że jak dojadę do 300 tys to będzie dobrze, bo z którejś trasy na kołach to na pewno nim nie wrócę.
  Dodatkowo ostatnio właściciel chyba tankował na odpalonym silniku i jak oddał auto do mnie to po tankowaniu na full brakuje ok 5 kreseczek na skali nie idzie do pełna natomiast po zgaszeniu (po ok. 5 minutach kiedy odcina prąd od zegarów, lampek itp) wskazówka spada z 7,8mm poniżej 0 na skali nie tak jak te na filmie u Ciebie które wskazują po prostu 0.

 2. Dramat współczuję Panu lecz stara się Pan nie wymieniać oringów w serwisie zdjagnozuje to przeciętny mechanik te nowe auta takie są a komentarze typu trzeba było coś normalnego kupić to są do dupy bo cała reszta taka sama.

 3. Wczoraj miałem fajną sytuację z swoją laguna2 pojechałem w góry 180km od domu do miejsca gdzie miałem się zatrzymać jakieś 7km zachciało mi się szczać więc wjechalem na pole fajne miejsce widokowe pomyślałem wyłącze swoją laguna poogladalem widoki tylko 5 min stałem i tego skurwysynstwa francuskiego nie udało się odpalić Nie Wiem silnik se może przegrzal z 2 walizkami piechotą zapierdalelem 7km auto zostało na polu gdzie 0 domów pojechałem po to auto aby to scholowac i odpalilo za 1 razem. Nigdy więcej francuskiego auta nowe czy kilkuletnie to zawsze złom klikajcie francuskie auta bo mechanicy wyczyszcza was z kasy Kurwa mać nigdy więcej Francuza

 4. Ja mam akurat Vivaro 145KM 2018 i ok. 70tys km odklepac jak na razie zero awarii tylko klocki przód olej filtry. Raz kuna przegryzła właśnie przewody co do wtrysku idą ale polutowałem+ izolacja i lata auto. Też wynajem mam.

 5. Nie polecam jeżdżenia na rezerwie w dieslu poza tym system start i stop polecam w renault wyłączyć bo może więcej zaszkodzić niż pomóc , domyślam się że masz FAP w renault tam jest grzałka przy nim która dosyć często ulega awarii a to że wyświetla ci się komunikat sprawdź układ wtryskowy to nie zawsze są wtryski może być i dolot odpięty to też będziesz miał te trzy komunikaty jedyna dobra diagnoza w renault to komputer typu clip .

 6. Z tym błędem sprawdź układ wydechowy wiąże się zbyt długa wymiana oleju. Jeżeli olej jest zużyty, wtedy wywala ten komunikat. Też to miałem u siebie szczególnie jak jeździłem na dedykowanym oleju GM. Dodam że wymieniam co 8 tysięcy.

 7. Ehhh 380 tysięcy w kołach a auta dalej mają latać jak nowe i bez wkładu? Tym bardziej na wypożyczalni. Gdzie każdy daję tyle ile wlezie, bo nie moje. Myślę, że trzeba by zmienić mechaników a przede wszystkim zrezygnować z ASO, gdyż ceny ASO to tragedia a i jakość takiej usługi jest czasami wątpliwa.

 8. Do pracy mam 25 km, trafica 1,6 z 2015roku mam od 4 lat, sam wymieniam olej, filtry itd i co najważniejsze, sam nim jeżdżę. Jakoś nigdy mnie nie zawiódł, więc myślę, że duży wkład w usterki mają klienci, którzy katują te auta.

 9. Jeśli po takim przebiegu masz błędy "Skontroluj Układ Wydechowy" + "Skontroluj Układ Wtrysku Paliwa" + "Skontroluj Start and Stop" to oddaj filtr DPF do czyszczenia dzięki temu unikniesz większych kosztów, ale koniecznie skontroluj stan turbiny (co chwilę inni kierowcy z różnymi temperamentami).
  Skutki kasowania błędów i wypalania komputerowego:
  1. Procedura dopalania w trakcie jazdy nigdy nie kończy się powodzeniem – problem wraca = te same błędy.
  2. Do oleju silnikowego dostaje się coraz więcej oleju napędowego z nieprawidłowego (nie)dopalania DPF w trakcie jazdy.
  a) rozrzedzony olej silnikowy niszczy łożyskowanie turbiny i w efekcie jeszcze więcej oleju silnikowego zapycha DPF,
  – kończy się to wymianą turbiny
  b) jeśli wymienisz turbinę, a nie wyczyścisz DPF to problem wróci w krótkim czasie – przeważnie kończy się awarią silnika
  – ubytki płynu chłodzącego
  – przegrzewający się silnik
  finalnie uszczelka pod głowicą lub zatarcie silnika.

  Mamy 20 takich samochodów – szczerze: Jeśli chcesz długo użytkować (przynajmniej do końca leasingu i zachowując DPF, bez "wycinania") to pomaga oddanie DPF do czyszczenia i wymiana turbiny.

  Jeśli ktoś ma trochę pojęcia o mechanice to może to zrobić "amatorsko" (nie wiem czy w przypadku tego DPF da się – my oddajemy do czyszczenia):
  1. Wyjąć DPF
  2. Zalać go odpowiednim preparatem na 24h (np. https://motochemica.pl/plyn-do-czyszczenia-dpf-flushing-fluid.html?categoryPage=filtr-czastek-stalych – użyłem w swoim prywatnym samochodzie)
  3. Wysuszyć DPF – z tym jest nieco problemu powinno to trwać około 4 godziny w 90 stopniach
  4. Skontrolować "amatorsko" łożyskowanie turbiny
  i ma problem z głowy na znacznie dłużej niż komputerowe wypalanie.

  Moja sugestia – kupcie sobie odpowiedni komputer i dopalajcie DPF po każdej wymianie oleju silnikowego, bo "samoczynne" dopalanie po prostu przeważnie kończy się niepowodzeniem, wystarczy że naciśniesz pedał hamulca lub sprzęgła na trasie i procedura się przerywa.
  Jeśli tylko sami kierujecie to możecie zainstalować kontrolkę dopalania (gdzieś ktoś to opisał jak zamontować), ale jak wam TIR w trakcie dopalania zacznie wyprzedzać na autostradzie, hamujecie i procedura zostanie przerwana.

  To jest opis z własnych doświadczeń – ktoś może mieć inne, więc sugestie i spostrzeżenia = czytaj: nie uważam że to jedyne słuszne rozwiązania, może są inne.
  Na chłopski rozum – jeśli struktura cieniutkich kanałów zapycha się od wlotu to niby jak ma się w pełni odetkać – polecam filmiki z maszynowego czyszczenia DPF.

  MOJE WNIOSKI po bezsensownych kasowaniach błędów, dopalaniach i wydanych tysiącach zł:
  – dopalanie komputerem to odkładanie na chwilę większych problemów (kosztów)
  – wyczyść zawczasu DPF, poinformuj o tym komputer i jeśli nie zajechałeś lub ktoś nie zajechał Ci turbiny to jeszcze długo pojeździsz
  – dopalaj DPF po kazdej wymianie oleju

 10. Hej dpf czyscisz plynem czyscimy i ludzie jezdza koszt 85 zeta do 100 zeta w zaleznosci od preparatu wkadasz do michy wanny z plynem na 2 godziny plukasz i jak nowka pozdrawiam Sam mam trafica i problemow nie mam

 11. Nowy trafic to kibel, auto serwisowane w salone po niecałych 80 tyś km kilka dni po gwarancji doszło do uszkodzenia turbiny przez zapchany filtr DPF, oczywiście salon umył ręce, DPF do wycięcia + nowa turbina. W międzyczasie 3 razy wymieniana pompka sprzęgła ( wyciek z okolic pedała, lało się) następnie uszkodzony zawór podciśnienia ( podczas jazdy/ wyprzedzania turbo nagle wyłączało się), aktualnie ma niecałe 140 tyś km. I na zimnym rano długo trzeba kręcić aby odpalił, gdy odpali sadzi niebieska chmurę przez kilka sekund i później już wszystko ok i dobrze odpala. Generalnie nikt nie wie dlaczego takie są problemy z odpalaniem silnik 1.6dci

 12. Z tymi DPF ami w vivarach to masakra mam 2013 vivaro A i juz 2 raz zapchany byl pierwszys raz mechanicznie czyszczony , 6miesiecy i znów to samo, autostrada 3tys obratow 1h zazdy I kilkukrotnie kasowanie błedu ale pomogło teraz kupilem komputer i wypalam sobie sam bede robił raz w miesiacu masakra

 13. U poprzedniego pracodawcy jeździłem takim trafikiem 2 lata przez okres leasingu ale z silnikiem 2.0 dci czy załadowany czy pusty auto miało wystarczająco mocy do pracy srednio mieliśmy na pace od 800 do 1100kg towar plus narzedzia oprócz jakis mniejszych awaryjek typu blad komputera po wymianie oleju itd( podejrzewam błąd serwisu ) nigdy z autami nie było problemu po przejechaniu 112tys km w ciągu 2 lat szef wymienił na nowe 1,6dci pusty na starcie jezdził super ale wystarczyło go załadować 800-900kg plus 2 osoby i robiła sie miazga auto dawało rade ale było wyraźnie czuc ze się silnik katuje po 30 tys km przy tej samej pracy co poprzednie jednostki z 2.0dci auta trafiały na serwis błędy wtrysków , wchodzenie w stan awaryjny itd po wymianie jakis rzeczy na serwisie auta po przejechaniu 10 tys km traciły na mocy żywotności i znów serwis zmieniałem prace mniej więcej w zasie kiedy auta miały przejechane 60-65tys km i były średnio co 2-3 tyg na serwisie generalnie jak dla mnie do takich wanów minimum silniki 1,9 – 2,0 a nie silniczki na 2 tyrbinach potem auto zle pali zapycha sie wszystko etc silnik katowany 1,6 do aut typu berlingo kango ok ale nie trafic.!!

 14. Prosze sprawdzić przewód do którego jest zamontowany czujnik ciśnienia paliwa. Przewód się zatyka i powoduje zapalenie wszystkich wymienionych kontrolek. To nie DPF szwankuje ani start stop tylko właśnie ten przewód. Przewód można odetkac cienkim drucikiem i WD40.

 15. Nie wiem na ile na awarię ma wpływ jazda kolejnych kierowców. No niestety DPF to stały motyw w tych autach. W serwisie do którego jeżdżę od lat i to zwykle z jakimiś prostymi sprawami, Traffic'ów stało ostatnio w kolejce 6 i następne były umówione na ręczne wypalanie. Nie ma tego problemu ani w VW ani w MB a może nie słyszałem. Gratuluję fantazji z wydatkami za te bądź co bądź proste naprawy. Z ciekawości. Ile biorą za godzinę? Serwisy na częściach mają min. 40% X lat temu za wymianę kolektora wydechowego w Multivanie 2.5/174KM zapłaciłem ok. 2tys?tys. A nie było wtedy zamienników jak dziś za ok700zl. W renault rozbawiło mnie, jak kolega swego czasu przed 2010r w nowym Megane nie mógł nawet zrobić diagnozy awarii bo serwis łączył się z centralnym komputerem we Francji i z powodu na dużą liczbę połączeń czekał 2dni.
  Poza tym fajny kanał, szczery. Powodzenia.👍

 16. Klimą to pikuś… 160000 km nalotu… silnik wymieniony… a teraz skrzynia do wymiany… szmelc.
  A renia z 2010r 2.0dci 300000km jeszcze jeździ choć turbo i zawieszenie przód do zrobienia…

 17. z klimatyzacją mam ten sam problem. jeśli chodzi o dpf to nie było problemu może dlatego że nigdy nie był włączony tryb eco i olej wymieniamy co 15 tyś km. ogólnie nic poważnego się nie dzieje

 18. Kup Volkswagena t6 to będziesz wiedział co to jest awaria. U mnie wt6 od nowości do 100 tyś km byłem w serwisie na gwarancji 6 x, (19 tyś wyminą uszczelniacza na wale bo się lało, 53 tyś wyminą uszczelniacza na wale bo się pocił, 56 tyś wymian rolek silnika bo świst był taki że nie szło porozmawiać na zewnątrz przy włączonym silniku, 58 tyś wymiana dwu masy ( bo się rozpadła), 75 tyś wymiana w środkowym rzędzie szyby przesuwnej bo zaczęła cieknąć, aha przy każdej wizycie w serwisie było wymieniane oprogramowanie ponieważ auto pomiędzy 50-70 km/h jadąc szapalo, wymieniali 3 razy i za 4 się poddałem, dalej szarpie. Dziś sprzęt ma 125tys najechane i idzie do Żyda, transporterami jeżdżę od 25 lat i t6 była ostatnia. Mam też VITO z silnikiem z renowki 1.6, mało pali i jeździ bezawaryjnie.

 19. miałem trafica kiedys i widzę ze problem nie zniknał w upływem czasu. Wyprzedzanie i max 80 !!!! Czujnik podcisnienia i jakieś inne gówna , ciągle coś sie działo. Dziadostwo !!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!