Loading…

Auto Serwis Warszawa

Pełen Zakres, Kompleksowa Obsługa. Diagnostyka, Naprawy, Serwisy Olejowe. Zadzwoń Teraz. Sprawdzony i Polecany Warsztat Samochodowy
Mechanik - Kontakt

Tuleje wahacza i zawieszenia jak diagnozować i wymieniać Vlog #32

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

DOSKONAŁA
138 opinii na
Agnieszka Gańska
Agnieszka Gańska
2023-02-16
Miałam problem z przednią szybą, nie chciała się otwierać. Mobilny mechanik naprawił usterkę szybko i za rozsądną cenę. Polecam!
Kamil Pppo
Kamil Pppo
2023-02-16
Polecam, świetny fachowiec. Zna się na tej pracy
JOHNDEERE team
JOHNDEERE team
2023-02-16
świetny mechanik, zawsze korzystam tylko tutaj, bez wad
Gabriela Żywica
Gabriela Żywica
2023-02-16
Najlepszy mechanik, jakiego do tej pory spotkałam, a ceny są zadowalające. Gorąco polecam.
Wiktor Lisicki
Wiktor Lisicki
2023-02-15
Usługa wykonana bardzo dobrze i szybko. Cena tez bardzo dobra.Polecam
Eryk Witkowski
Eryk Witkowski
2023-02-15
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi naprawy. Miła obsługa. Napewno tam wrócę..
Wiktoria Liczba
Wiktoria Liczba
2023-02-15
Wyskoczył mi błąd w samochodzie zadzwoniłem przyjechał pan naprawił usterkę w pare minut polecam wszystkim
wiktor wicek
wiktor wicek
2023-02-15
Przyjechałem wymienić akumulator pracownik mi wszystko fajnie doradził polecam ten warsztat
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski
2023-02-15
Polecam ten warsztat szybko i sprawnie wymienili mi elektrykę w samochodzie
Emil Kornalewski
Emil Kornalewski
2023-02-14
Skorzystałem z usług Mobilnego Mechanika i jestem bardzo zadowolony. Znają się na swojej pracy i potrafili szybko i skutecznie rozwiązać mój problem. Polecam tę firmę każdemu, kto potrzebuje fachowej pomocy przy naprawie samochodu.Jak diagnozować uszkodzenie tulei wahacza, tulei wózka. Jak wymieniać poprawnie tuleje, na te pytania otrzymacie odpowiedz w tym odcinku.

Kontakt do nas w sprawie części na testy info@milosnicy4kolek.pl

i pokażcie zainteresowanie projektem link do fb TAZU
https://www.facebook.com/Tazu-Parts-441461022716614/?fref=ts
Duże i szczere dzięki za pomoc dla Moto Cilera link poniżej więc zalakujcie
https://www.facebook.com/MotoCiler/?fref=ts

——————————————————————————————-
WARSZTATY M4K GARAGE sprawdźcie co u nich:

M4K Garage sieć warsztatów samochodowych


——————————————————————————————-
CHCESZ OTWORZYĆ Z NAMI WARSZTAT M4K GARAGE?
NAPISZ tutaj: franczyza@m4k.pl
—————————————————–
🛠M4K GARAGE – profil główny całej sieci
https://www.facebook.com/m4kwarsztat
https://www.instagram.com/m4kgarage/
🛠M4K GARAGE SZCZECIN – w przygotowaniu
https://www.facebook.com/m4kszczecin
https://www.instagram.com/m4kgarageszczecin/
🛠M4K GARAGE KIELCE
https://www.facebook.com/m4kkielce
https://www.instagram.com/m4kgaragekielce/
🛠 M4K GARAGE WROCŁAW
https://www.facebook.com/M4KGarageWroclaw
https://www.instagram.com/m4kgaragewroclaw/
🛠 M4K GARAGE KOŚCIERZYNA
https://www.facebook.com/m4kkoscierzyna
https://www.instagram.com/m4kgaragekoscierzyna/
🛠 M4K GARAGE SZEMUD
https://www.facebook.com/m4kszemud
https://www.instagram.com/m4kgarageszemud/

WSPÓŁPRACA
wspolpraca@m4k.pl
KONTAKT dla widzów
info@m4k.pl

INSTAGRAM WBIJAJCIE
———————————————————————————–
https://www.instagram.com/milosnicy4kolek/
————————————————————————————
Wbijajcie na naszego FB
———————————————————————————–
https://www.facebook.com/milosnicy4kolek/
———————————————————————————–

Youtube Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Okolice warszawskiego Wawra posiada profesjonalny serwis samochodowy. Zadzwoń do nas. Oddaj swój samochód fachowcom! Bycie uczciwym i niezawodnym. Szybka realizacja. Eksperci w naprawie samochodów. Nowoczesny sprzęt. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat specjalizujący się w mechanice, elektryki i elektronice samochodowej. Warsztat samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki/elektroniki samochodowej. Oferujemy naprawę i/lub przebudowę instalacji elektrycznej w samochodach na terenie Warszawy. Serwis Elektroniki to firma zajmująca się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry mechanik samochodowy w Twojej okolicy. Montaż instalacji elektrycznych i ich naprawa. Elektryk samochodowy w Warszawie posiada wieloletnie doświadczenie.

Nasi mechanicy w Warszawie przyjadą do Twojego domu lub biura, aby naprawić elektrykę Twojego samochodu. Warsztat samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Serwis Samochodowy, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. W Warszawie wykonujemy diagnostykę i naprawy silników komputerowych z zakresu elektroniki, elektromechaniki, elektryki samochodowej. Mechanika, elektryka i elektronika samochodowa w tym sklepie wyróżniają go. Do mechanika samochodowego można dojechać w stolicy Polski.

Tylko my możemy naprawić elektrykę Twojego samochodu w Warszawie. PODEJMUJEMY SIĘ TRUDNYCH SPRAW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Usługi dla branży elektryki i elektroniki samochodowej. W Wawer w Warszawie możesz skorzystać z usług doświadczonych kierowców. Skontaktuj się z nami. Zatrudnij profesjonalistów, którzy zadbają o Twój samochód. Najwyższy poziom rzetelności i uczciwości. Działaj od razu. Mistrzowie majsterkowania Nowoczesne maszyny. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat naprawiający problemy z mechaniką, elektryką i elektroniką samochodową. Z Warszawy zajmuje się samochodami.

dowiedzieć się, co jest nie tak i naprawić części elektroniczne w samochodach. Naprawimy lub przebudujemy instalację elektryczną Twojego samochodu w Warszawie. Serwis Elektroniki to serwis samochodowy zajmujący się elektryką i elektroniką samochodową. Najlepszy mechanik samochodowy w Twojej okolicy. Wykonanie i montaż infrastruktury elektrycznej. Warszawski elektryk samochodowy, który od wielu lat pracuje w terenie.

Usługi E&E dla samochodów Kierowcy w Warsaw Wawer są doświadczeni. Dowiadywać się. Wiedz dużo o swoim samochodzie. Uczciwość i niezawodność w najlepszym wydaniu. Natychmiastowy. Rzemieślnicy stają się coraz bardziej nowocześni. Istnieją przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa i warsztat, który może pomóc w rozwiązywaniu problemów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych. warszawski mechanik.

Naprawa elektroniki samochodowej. W Warszawie naprawimy instalację elektryczną w Twoim samochodzie. Serwis Elektroniki zajmuje się elektroniką samochodową oraz elektroniką w ogóle. Lokalny elektryk samochodowy. Naprawa infrastruktury elektrycznej. Elektryk samochodowy, który służył w armii warszawskiej.

Nasi warszawscy elektrycy samochodowi są mobilni. Automotive Service Center, On-Site Car Service, Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Elektronikę, elektromechanikę i elektrykę samochodową można zdiagnozować i naprawić w Warszawie. Profesjonalna naprawa samochodów, w tym części mechaniczne, elektryczne i techniczne. Warsztat samochodowy w Warszawie.

W Warszawie są tylko elektrycy samochodowi. Złożone sytuacje są w porządku. Nasz warsztat samochodowy dysponuje zaawansowanymi technologicznie narzędziami do diagnozowania problemów.

Nasi mechanicy samochodowi w Warszawie mogą przyjechać do Ciebie, aby rozwiązać problemy z elektryką Twojego samochodu. Automotive Service Center, Auto Naprawa na miejscu (lub „Mobile Auto Service”), Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Na terenie Warszawy świadczymy usługi diagnostyczno-naprawcze z zakresu elektroniki, elektromechaniki oraz elektryki samochodowej. Sklep zajmujący się profesjonalną naprawą i konserwacją części mechanicznych, układów elektrycznych oraz gadżetów technologicznych w samochodach. W Warszawie są mechanicy samochodowi.

Jako jedyni w Warszawie potrafimy okablować samochody. Podejmujemy się trudnych przypadków. Nasz warsztat samochodowy dysponuje najnowocześniejszymi narzędziami do diagnozowania problemów.

Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Okolice warszawskiego Wawra posiada profesjonalny serwis samochodowy. Zadzwoń do nas. Oddaj swój samochód fachowcom! Bycie uczciwym i niezawodnym. Szybka realizacja. Eksperci w naprawie samochodów. Nowoczesny sprzęt. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat specjalizujący się w mechanice, elektryki i elektronice samochodowej. Warsztat samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki/elektroniki samochodowej. Oferujemy naprawę i/lub przebudowę instalacji elektrycznej w samochodach na terenie Warszawy. Serwis Elektroniki to firma zajmująca się elektroniką i elektryką samochodową. Nasza firma to niezależny serwis specjalizujący się w całościowych naprawach mechanicznych, diagnostyce, kodowaniu i obsłudze samochodów BMW, Audi, Mercedes i MINI. Każdego roku do serwisu trafia tysiąc sześćset BMW.

Niezależny serwis BMW i Mercedes: Dlaczego warto wybrać nas? Tymczasowa konserwacja BMW

Nie trać czasu na irracjonalne czasy oczekiwania i biurokratyczne procedury podczas korzystania z legalnych usług. Jeśli współpracujesz z nami, możesz oczekiwać tych samych wyników przy niższych kosztach iw krótszym czasie. Korzystając z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego i zespołu wysoko wykwalifikowanych mechaników, jesteśmy w stanie szybko serwisować i naprawiać pojazdy BMW.

Kompetencja i zapewnienie wysokich standardów
BMW Warszawa, w przeciwieństwie do oficjalnych dealerów BMW, ma dostęp do wszystkich najnowszych technologii i najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego. Uczestniczymy we wszystkich programach konserwacji i napraw zatwierdzonych przez fabrykę.

Mechanik Samochodów, Maszyn, Serwis Sprzętów

Luksusowe pojazdy zastępcze
Naszym klientom udostępniamy samochody klasy premium na wynajem w celu konserwacji. Nasza flota obejmuje BMW 118, 216, 320 i Mini Countryman. Zapytaj agenta o dostępność pojazdu zastępczego.
Jako firma przestrzegamy surowych kryteriów marki BMW oraz ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (GVO/MVBER). Zapewniamy również kodowanie opcjonalnego sprzętu instalowanego fabrycznie, takiego jak słuchawki bezprzewodowe, zaczepy holownicze, tylne światła LED i inne.

Nie płać za dużo! Gwarantujemy, że przebijemy ceny każdego zatwierdzonego usługodawcy.

Dostawa prosto pod Twoje drzwi
Osoby, które często są w ruchu, docenią naszą ekskluzywną ofertę. Możesz sprawdzić swoje BMW bez wychodzenia z domu dzięki naszemu serwisowi Door-To-Door. Po zakończeniu serwisu nasz kierowca przyjedzie po kluczyki i odstawi Twój pojazd w wybrane przez Ciebie miejsce w Warszawie. Skutecznie i bez zająknięcia. Karty są tu mile widziane.

Serwis Samochodów dostawczych i tirów, Maszyny Budowlane, Serwis Sprzętów w Warszawie

Autoryzowani technicy BMW
Szukasz ekspertów BMW, którzy pomogą Ci rozwiązać rzadki problem? Jesteś we właściwym miejscu!

Nasi mechanicy posiadają rozległe szkolenia i rozległą wiedzę. Znają problemy nękające zarówno nowsze, jak i starsze samochody BMW. Nasi eksperci są w stanie natychmiast zidentyfikować problemy i precyzyjnie wyregulować parametry pracy silnika przy użyciu najnowocześniejszych technologii i urządzeń.

Specjaliści z branży motoryzacyjnej w naszej firmie naprawią wszystko.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

DOSKONAŁA
138 opinii na
Agnieszka Gańska
Agnieszka Gańska
2023-02-16
Miałam problem z przednią szybą, nie chciała się otwierać. Mobilny mechanik naprawił usterkę szybko i za rozsądną cenę. Polecam!
Kamil Pppo
Kamil Pppo
2023-02-16
Polecam, świetny fachowiec. Zna się na tej pracy
JOHNDEERE team
JOHNDEERE team
2023-02-16
świetny mechanik, zawsze korzystam tylko tutaj, bez wad
Gabriela Żywica
Gabriela Żywica
2023-02-16
Najlepszy mechanik, jakiego do tej pory spotkałam, a ceny są zadowalające. Gorąco polecam.
Wiktor Lisicki
Wiktor Lisicki
2023-02-15
Usługa wykonana bardzo dobrze i szybko. Cena tez bardzo dobra.Polecam
Eryk Witkowski
Eryk Witkowski
2023-02-15
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi naprawy. Miła obsługa. Napewno tam wrócę..
Wiktoria Liczba
Wiktoria Liczba
2023-02-15
Wyskoczył mi błąd w samochodzie zadzwoniłem przyjechał pan naprawił usterkę w pare minut polecam wszystkim
wiktor wicek
wiktor wicek
2023-02-15
Przyjechałem wymienić akumulator pracownik mi wszystko fajnie doradził polecam ten warsztat
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski
2023-02-15
Polecam ten warsztat szybko i sprawnie wymienili mi elektrykę w samochodzie
Emil Kornalewski
Emil Kornalewski
2023-02-14
Skorzystałem z usług Mobilnego Mechanika i jestem bardzo zadowolony. Znają się na swojej pracy i potrafili szybko i skutecznie rozwiązać mój problem. Polecam tę firmę każdemu, kto potrzebuje fachowej pomocy przy naprawie samochodu.

50 thoughts on “Tuleje wahacza i zawieszenia jak diagnozować i wymieniać Vlog #32

 1. Kupiłem właśnie autko Opelka Meriva w fajnym stanie sprowadzone przez pewien Salon Samochodowy z Niemiec. Silnik 1,6 16V 105KM benzyna z przebiegiem 147000km. Mam takie lekkie stukania w zawieszeniu gdy właśnie jadę po kostce czy na poprzecznych podjazdach. Byłem w piątek na sprawdzeniu zawieszenia i mechanik powiedział, że praktycznie wszystko jest OK poza minimalnym luzem na prawym drążku kierowniczym oraz zauważył, że osłona gumowa drążka napędowego koła ma nie oryginalną opaskę spod której wywala się na pierścień ABS czarny smar. Po obejrzeniu Waszego materiału poproszę go jeszcze aby dokładnie sprawdził przeguby drążków przedniego stabilizatora no i samych tulejek tego stabilizatora. Silnik na postoju pracuje równiutko i cicho. Na obroty też wchodzi bardzo płynnie zarówno gdy delikatnie dodaję gazu czy też bardziej dynamicznie. Problem zaczyna się podczas jazdy gdy jadę za kimś i muszę odrobinkę zmniejszyć prędkość delikatnie odrobinę zdejmując gaz i gdy ponownie delikatnie go dodaję to silnik się przydławia i nieprzyjemnie szarpnie. Gdy na chwilę całkowicie zdejmę nogę z gazu i zaraz go znowu dodam to przeważnie jest OK. Jednak jazda z takim stanem rzeczy jest bardzo uciążliwa. OBD II na Apce Android "Torque" generuje KOD błędu P1113 a gdy go wykasuję to po kilku kilometrach znowu się pojawia. Myślę, że gdyby pański warsztat był by niedaleko to na pewno pomógł by mi pan doprowadzić autko do perfekcji. Przed 11 laty kupiłem 10 letniego wtedy Lanosa i sam jeszcze wtedy doprowadziłem go do porządku. Przez te 11 lat niczego już nie trzeba było przy nim robić. Co roku przy sprawdzaniu stanu technicznego diagności twierdzą, że wszystkie podzespoły mechaniczne działają niemal tak jak w samochodzie nowym wyprowadzonym prosto z salonu. Niestety zajęła się nim niestety "RUDA" więc że pozostało mi jeszcze parę lat życia. Na starość postanowiłem kupić sobie używanego Opelka Meriva z 2006r w bardzo dobrym stanie wizualnym no i nie najgorszym technicznym. Miałem jeszcze trochę pojeździć tym Lanosem ale lata co raz bardziej ciepłe a w nim nie ma klimatyzacji i dla tego tak w ostatniej chwili zdecydowałem się na Opelka z klimą. Dzięki za ten filmik, który pozwolił mi bardziej sprecyzować możliwość tych drobnych stuków w zawieszeniu przednim samochodu.

 2. Dlaczego wiekszosc mechaników wymienia caly wachacz a nie tylko tuleje? Wachacz kosztuje do Forda Focusa jakies 200zl to czy jest sens wydlubywac tuleje? No i powiedzcie ile czasu trwa wymiana wachacza

 3. Majster pokazujesz zawieche tył i mówisz że w seicento do karoserii, tak belka przykrecona do karoserii a do belki wachacze. Podobnie jak w tej toyocie tylko zamiast belki jest ława która przykrecona jest do karoserii. Czy się mylę?

 4. Ja bez prasy stosowałem metodę przewiercenia się przez gumę w paru miejscach wyjęcie środka a na koniec otulinę metalową ciąłem delikatnie brzeszczotem do metalu tylko z rozwagą by wahacz nie uciąć takie łopatologiczne rozwiązanie ale bez prasy też działa pozdrawiam Michu.

 5. zaraz zaraz Michu, wspomniałeś na końcu, że masz części m.in sworzeń wahacza audi A2, jak to? przecież w A2 sworzeń wahacza jest niewymienny, w takim przypadku wymianie podlega cały wahacz.
  mógłbyś to wyjaśnić?

 6. Tuleje wprasowywane na smar… lub smalec jak kucol mówi. Dzięki takim radom kupa dodatkowej roboty i kupno nowego wahacza. Kucol niech jajka sobie na smalec usmaży albo sobie posmaruje dupę. Zostaw mechanikę bo nawet nie masz swojego warsztatu weź się za jakiś program kulinarny

 7. Po wyprasowaniu tulei czyścimy siedzenie tulei papierem ściernym czy szczotka drucianą i w tak naszykowany wahacz wprasowywujeny nowa tuleję. BEZ SMARU!!! Osadzenie tulei na smar grozi jej obsunieciem w czasie eksploatacji…. I cała robota od nowa.

 8. Podkreślasz że smar nie ma znaczenia. Moim zdaniem najlepszym w tym przypadku jest smar miedziany. Unikamy zapiekania tulei i ułatwiamy sobie prace przy kolejnej wymianie. Pozdrawiam

 9. Jeśli chodzi o poliuretany to kiedyś u kumpla dorabiałem sobie czasami w serwisie samochodów terenowych. Często do zawiasu były montowane poliuretany firmy Oldman Emu. I w tych zestawach był dodany "specjalny" smar do montażu poliuretanów. A skoro ta renomowana firma dodaje do swoich zestawów polibushy jakiś smalec, to znaczy, że warto jakiekolwiek inne mazidła stosować. Na pewno to nie zaszkodzi.

 10. 24:30 "nie mądre jest smarowanie szpilek" Ja zawsze smaruję miedzią w spreyu szpilke oraz rant piasty i jakoś się brud nie przykleja a koła przy wymianie same schodzą. Polecam nie smarować w ciężarówce i pojeździć ze 2 lata- odkręcenie oraz zwalenie koła będzie graniczyło z cudem a człowiekowi, który będzie to robił zabraknie w słowniku przekleństw!

 11. A właśnie że zaszkodzi (21,09) do kontaktu z gumą zawsze używamy smaru do tego przeznaczonego. W tym wypadku był zdaje się zwykły smar typu towot. Smar w tym miejscu jest nie potrzebny i należy jego nadmiar usunąć a nie jeszcze nim smarować gumę tulei. W wypadku braku specjalnego smaru (do kontaktu z gumą) polecam mydło w płynie bądź płyn do mycia naczyń. Guma w motoryzacji stosowana powinna być olejoodporna, odezwie się ktoś, i smar nie powinien jej zaszkodzić. W teorii ma rację. Jednak nikt nam nie zagwarantuję tego że producent użył właściwej mieszanki a jeśli tak jaka jest jej jakość. Nie takie rzeczy w moim życiu mechanika widziałem. Trzymajmy się zdrowych zasad i dbajmy o jakość naszej pracy. Pozdrawiam fanów i twórców. Zwierzun

Dodaj komentarz

Zadzwoń!