Loading…

Auto Serwis Warszawa

Pełen Zakres, Kompleksowa Obsługa. Diagnostyka, Naprawy, Serwisy Olejowe. Zadzwoń Teraz. Sprawdzony i Polecany Warsztat Samochodowy
Mechanik - Kontakt

6 błędów podczas jazdy ze skrzynią manualną #MOTODORADCA

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

DOSKONAŁA
138 opinii na
Agnieszka Gańska
Agnieszka Gańska
2023-02-16
Miałam problem z przednią szybą, nie chciała się otwierać. Mobilny mechanik naprawił usterkę szybko i za rozsądną cenę. Polecam!
Kamil Pppo
Kamil Pppo
2023-02-16
Polecam, świetny fachowiec. Zna się na tej pracy
JOHNDEERE team
JOHNDEERE team
2023-02-16
świetny mechanik, zawsze korzystam tylko tutaj, bez wad
Gabriela Żywica
Gabriela Żywica
2023-02-16
Najlepszy mechanik, jakiego do tej pory spotkałam, a ceny są zadowalające. Gorąco polecam.
Wiktor Lisicki
Wiktor Lisicki
2023-02-15
Usługa wykonana bardzo dobrze i szybko. Cena tez bardzo dobra.Polecam
Eryk Witkowski
Eryk Witkowski
2023-02-15
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi naprawy. Miła obsługa. Napewno tam wrócę..
Wiktoria Liczba
Wiktoria Liczba
2023-02-15
Wyskoczył mi błąd w samochodzie zadzwoniłem przyjechał pan naprawił usterkę w pare minut polecam wszystkim
wiktor wicek
wiktor wicek
2023-02-15
Przyjechałem wymienić akumulator pracownik mi wszystko fajnie doradził polecam ten warsztat
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski
2023-02-15
Polecam ten warsztat szybko i sprawnie wymienili mi elektrykę w samochodzie
Emil Kornalewski
Emil Kornalewski
2023-02-14
Skorzystałem z usług Mobilnego Mechanika i jestem bardzo zadowolony. Znają się na swojej pracy i potrafili szybko i skutecznie rozwiązać mój problem. Polecam tę firmę każdemu, kto potrzebuje fachowej pomocy przy naprawie samochodu.

Szukasz pracy w salonie samochodowym i nie masz doświadczenia?
To szkolenie pomoże, Ci otrzymać pracę : https://motodoradca.tv/szkolenia/

Automat więcej wybacza, a jak to jest ze skrzynią manualną? Na co uważać by wydłużyć żywotność skrzyni manualnej?

______________________

Zajrzyj do mnie na sociale :
– INSTAGRAM : http://motodoradca.tv/instagram
– FACEBOOK : http://motodoradca.tv/facebook

Subskrybuj kanał :
MOTO DORADCA : http://motodoradca.tv/subskrybuj

Wszelkie pytania związane z poradami, zakupem auta i eksploatacją proszę kierować w komentarzach pod filmem, w polu dyskusja, lub poprzez stronę : https://motodoradca.tv/zakupauta/

Komercyjne działania : wspolpraca@motodoradca.tv

Youtube Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Okolice warszawskiego Wawra posiada profesjonalny serwis samochodowy. Zadzwoń do nas. Oddaj swój samochód fachowcom! Bycie uczciwym i niezawodnym. Szybka realizacja. Eksperci w naprawie samochodów. Nowoczesny sprzęt. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat specjalizujący się w mechanice, elektryki i elektronice samochodowej. Warsztat samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki/elektroniki samochodowej. Oferujemy naprawę i/lub przebudowę instalacji elektrycznej w samochodach na terenie Warszawy. Serwis Elektroniki to firma zajmująca się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry mechanik samochodowy w Twojej okolicy. Montaż instalacji elektrycznych i ich naprawa. Elektryk samochodowy w Warszawie posiada wieloletnie doświadczenie.

Nasi mechanicy w Warszawie przyjadą do Twojego domu lub biura, aby naprawić elektrykę Twojego samochodu. Warsztat samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Serwis Samochodowy, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. W Warszawie wykonujemy diagnostykę i naprawy silników komputerowych z zakresu elektroniki, elektromechaniki, elektryki samochodowej. Mechanika, elektryka i elektronika samochodowa w tym sklepie wyróżniają go. Do mechanika samochodowego można dojechać w stolicy Polski.

Tylko my możemy naprawić elektrykę Twojego samochodu w Warszawie. PODEJMUJEMY SIĘ TRUDNYCH SPRAW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Usługi dla branży elektryki i elektroniki samochodowej. W Wawer w Warszawie możesz skorzystać z usług doświadczonych kierowców. Skontaktuj się z nami. Zatrudnij profesjonalistów, którzy zadbają o Twój samochód. Najwyższy poziom rzetelności i uczciwości. Działaj od razu. Mistrzowie majsterkowania Nowoczesne maszyny. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat naprawiający problemy z mechaniką, elektryką i elektroniką samochodową. Z Warszawy zajmuje się samochodami.

dowiedzieć się, co jest nie tak i naprawić części elektroniczne w samochodach. Naprawimy lub przebudujemy instalację elektryczną Twojego samochodu w Warszawie. Serwis Elektroniki to serwis samochodowy zajmujący się elektryką i elektroniką samochodową. Najlepszy mechanik samochodowy w Twojej okolicy. Wykonanie i montaż infrastruktury elektrycznej. Warszawski elektryk samochodowy, który od wielu lat pracuje w terenie.

Usługi E&E dla samochodów Kierowcy w Warsaw Wawer są doświadczeni. Dowiadywać się. Wiedz dużo o swoim samochodzie. Uczciwość i niezawodność w najlepszym wydaniu. Natychmiastowy. Rzemieślnicy stają się coraz bardziej nowocześni. Istnieją przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa i warsztat, który może pomóc w rozwiązywaniu problemów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych. warszawski mechanik.

Naprawa elektroniki samochodowej. W Warszawie naprawimy instalację elektryczną w Twoim samochodzie. Serwis Elektroniki zajmuje się elektroniką samochodową oraz elektroniką w ogóle. Lokalny elektryk samochodowy. Naprawa infrastruktury elektrycznej. Elektryk samochodowy, który służył w armii warszawskiej.

Nasi warszawscy elektrycy samochodowi są mobilni. Automotive Service Center, On-Site Car Service, Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Elektronikę, elektromechanikę i elektrykę samochodową można zdiagnozować i naprawić w Warszawie. Profesjonalna naprawa samochodów, w tym części mechaniczne, elektryczne i techniczne. Warsztat samochodowy w Warszawie.

W Warszawie są tylko elektrycy samochodowi. Złożone sytuacje są w porządku. Nasz warsztat samochodowy dysponuje zaawansowanymi technologicznie narzędziami do diagnozowania problemów.

Nasi mechanicy samochodowi w Warszawie mogą przyjechać do Ciebie, aby rozwiązać problemy z elektryką Twojego samochodu. Automotive Service Center, Auto Naprawa na miejscu (lub „Mobile Auto Service”), Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Na terenie Warszawy świadczymy usługi diagnostyczno-naprawcze z zakresu elektroniki, elektromechaniki oraz elektryki samochodowej. Sklep zajmujący się profesjonalną naprawą i konserwacją części mechanicznych, układów elektrycznych oraz gadżetów technologicznych w samochodach. W Warszawie są mechanicy samochodowi.

Jako jedyni w Warszawie potrafimy okablować samochody. Podejmujemy się trudnych przypadków. Nasz warsztat samochodowy dysponuje najnowocześniejszymi narzędziami do diagnozowania problemów.

Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Okolice warszawskiego Wawra posiada profesjonalny serwis samochodowy. Zadzwoń do nas. Oddaj swój samochód fachowcom! Bycie uczciwym i niezawodnym. Szybka realizacja. Eksperci w naprawie samochodów. Nowoczesny sprzęt. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat specjalizujący się w mechanice, elektryki i elektronice samochodowej. Warsztat samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki/elektroniki samochodowej. Oferujemy naprawę i/lub przebudowę instalacji elektrycznej w samochodach na terenie Warszawy. Serwis Elektroniki to firma zajmująca się elektroniką i elektryką samochodową. Nasza firma to niezależny serwis specjalizujący się w całościowych naprawach mechanicznych, diagnostyce, kodowaniu i obsłudze samochodów BMW, Audi, Mercedes i MINI. Każdego roku do serwisu trafia tysiąc sześćset BMW.

Niezależny serwis BMW i Mercedes: Dlaczego warto wybrać nas? Tymczasowa konserwacja BMW

Nie trać czasu na irracjonalne czasy oczekiwania i biurokratyczne procedury podczas korzystania z legalnych usług. Jeśli współpracujesz z nami, możesz oczekiwać tych samych wyników przy niższych kosztach iw krótszym czasie. Korzystając z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego i zespołu wysoko wykwalifikowanych mechaników, jesteśmy w stanie szybko serwisować i naprawiać pojazdy BMW.

Kompetencja i zapewnienie wysokich standardów
BMW Warszawa, w przeciwieństwie do oficjalnych dealerów BMW, ma dostęp do wszystkich najnowszych technologii i najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego. Uczestniczymy we wszystkich programach konserwacji i napraw zatwierdzonych przez fabrykę.

Mechanik Samochodów, Maszyn, Serwis Sprzętów

Luksusowe pojazdy zastępcze
Naszym klientom udostępniamy samochody klasy premium na wynajem w celu konserwacji. Nasza flota obejmuje BMW 118, 216, 320 i Mini Countryman. Zapytaj agenta o dostępność pojazdu zastępczego.
Jako firma przestrzegamy surowych kryteriów marki BMW oraz ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (GVO/MVBER). Zapewniamy również kodowanie opcjonalnego sprzętu instalowanego fabrycznie, takiego jak słuchawki bezprzewodowe, zaczepy holownicze, tylne światła LED i inne.

Nie płać za dużo! Gwarantujemy, że przebijemy ceny każdego zatwierdzonego usługodawcy.

Dostawa prosto pod Twoje drzwi
Osoby, które często są w ruchu, docenią naszą ekskluzywną ofertę. Możesz sprawdzić swoje BMW bez wychodzenia z domu dzięki naszemu serwisowi Door-To-Door. Po zakończeniu serwisu nasz kierowca przyjedzie po kluczyki i odstawi Twój pojazd w wybrane przez Ciebie miejsce w Warszawie. Skutecznie i bez zająknięcia. Karty są tu mile widziane.

Serwis Samochodów dostawczych i tirów, Maszyny Budowlane, Serwis Sprzętów w Warszawie

Autoryzowani technicy BMW
Szukasz ekspertów BMW, którzy pomogą Ci rozwiązać rzadki problem? Jesteś we właściwym miejscu!

Nasi mechanicy posiadają rozległe szkolenia i rozległą wiedzę. Znają problemy nękające zarówno nowsze, jak i starsze samochody BMW. Nasi eksperci są w stanie natychmiast zidentyfikować problemy i precyzyjnie wyregulować parametry pracy silnika przy użyciu najnowocześniejszych technologii i urządzeń.

Specjaliści z branży motoryzacyjnej w naszej firmie naprawią wszystko.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

DOSKONAŁA
138 opinii na
Agnieszka Gańska
Agnieszka Gańska
2023-02-16
Miałam problem z przednią szybą, nie chciała się otwierać. Mobilny mechanik naprawił usterkę szybko i za rozsądną cenę. Polecam!
Kamil Pppo
Kamil Pppo
2023-02-16
Polecam, świetny fachowiec. Zna się na tej pracy
JOHNDEERE team
JOHNDEERE team
2023-02-16
świetny mechanik, zawsze korzystam tylko tutaj, bez wad
Gabriela Żywica
Gabriela Żywica
2023-02-16
Najlepszy mechanik, jakiego do tej pory spotkałam, a ceny są zadowalające. Gorąco polecam.
Wiktor Lisicki
Wiktor Lisicki
2023-02-15
Usługa wykonana bardzo dobrze i szybko. Cena tez bardzo dobra.Polecam
Eryk Witkowski
Eryk Witkowski
2023-02-15
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi naprawy. Miła obsługa. Napewno tam wrócę..
Wiktoria Liczba
Wiktoria Liczba
2023-02-15
Wyskoczył mi błąd w samochodzie zadzwoniłem przyjechał pan naprawił usterkę w pare minut polecam wszystkim
wiktor wicek
wiktor wicek
2023-02-15
Przyjechałem wymienić akumulator pracownik mi wszystko fajnie doradził polecam ten warsztat
Paweł Lewandowski
Paweł Lewandowski
2023-02-15
Polecam ten warsztat szybko i sprawnie wymienili mi elektrykę w samochodzie
Emil Kornalewski
Emil Kornalewski
2023-02-14
Skorzystałem z usług Mobilnego Mechanika i jestem bardzo zadowolony. Znają się na swojej pracy i potrafili szybko i skutecznie rozwiązać mój problem. Polecam tę firmę każdemu, kto potrzebuje fachowej pomocy przy naprawie samochodu.

34 thoughts on “6 błędów podczas jazdy ze skrzynią manualną #MOTODORADCA

 1. Najgorsze nawyk to chyba jazda na zbyt niskim biegu. Jak widzę znajomych, którzy przy 40kmh zapinają 5, auto sie krztusi, dusi i wręcz błaga o redukcje. Po zapytaniu dlaczego tak robią, twierdzą, ze mniej pali. Eh, wytłumacz głupiemu

 2. Jazda na luzie to nic złego. Zależy czy chcemy się toczyć czy hamować silnikiem. Nawet nowoczesne automaty włączają skrzynię na luz (tryb żeglowania), a z pewnością każdy ciągnik siodłowy Euro 6 z automatem tak ma. Więc jest to mit że tak się nie powinno robić.

 3. Ja nie nazwalbym tego bledami-bo kto broni komus jak ktos eksplatuje swoje auto .w samochodach jest duzo zeczy ktore sie zurzywaja podczas eksplatacji a czy my mamy to minimalizowac ktos moze powie bo to minimalizuje koszta naprawy -owszem to taka wymowka ale jesli kogos stac na auto to musi liczyc sie z kosztami .Nowe samochody czasami maja wade fabryczna ktora pozniej trudno udowodnic i pomimo dostosowania sie do tych zalecen tez potrafia sie popsuc.Przejechalem w zyciu jakies 2.5mil km roznymi samochodami od malych po wielkie i w kazdym z nich czlowiek inaczej sie zachowuje Nie mozna przyzwyczajac sie do jakiegos schematu bo przesiatka z manuala na automat jest zupelnie inna.Wolalbym abys robil wiecej filmikow o kulturze jazdy i to polakom wpajal a nie to jak maja jezdzic polak nie lubi jak mu sie cos narzuca bo kazdy kto zda egzamin juz uwarza sie za alfe i omege .

 4. Jazda na luzie w cale nie jest taka dobra, widziałem wielu kierowców którzy jazdę na luzie traktują jak bieg 0 od którego trzeba zaczynać i w każdej możliwej chwili wykorzystać, a prawdę mówiąc w nagłych sytuacja, w których często liczą się ułamki sekund lepiej by było mieć wrzucony bieg, ponieważ daje nam to dodatkowa możliwość zachowawcza czyli niekonieczne hamowanie a właśnie wykorzystanie biegu i dodanie gazu by ominąć naglą okoliczność i samemu podjąć właściwą decyzje.

 5. Podczas jazdy na biegu dawka paliwa nie jest pobierana???? ,,siłą pędu,,?? W takim razie jak by nie była pobierana to auto by zgasło a z wydechu co leci?? Para??? Nie sugeruj sie komputerem,kłamie

 6. Niestety ale po kursie to zdecydowanie za niskie obroty .Potem takie melepty ślimaczą się na 2 tys w jakiś małych wolnossących benzynach .Na kursie zmuszali mnie do jazdy w obrotach gdzie silnik drgał jak traktor.

 7. Jak trzymanie ręki na drążku zmiany biegów może wpływać na zużycie czegokolwiek w skrzyni? Co najwyżej na zużycie sprężyny ( o ile taka jest w lewarku). Lewarek połączony jest ze skrzynią najczęściej w samochodach z przednim napędem za pomocą "elastycznych" cięgien. Tak długo jak nie wykonujemy lewarkiem ruchu w zakresie w którym dochodzi do zmiany biegu tak długo żaden ruch nie jest przekazywany na żaden element skrzyni biegów. Tak zwane "widełki" na których pracuje lewarek często "wsparte" teflonowymi elementami ślizgowymi nie są w stanie się uszkodzić/zepsuć bez dość konkretnego nacisku lub siły. Tak więc "nie należy trzymać ręki na lewarku" to w 90% przypadków brednie. W przypadku samochodów tylnonapędowych gdzie skrzynia biegów najczęściej jest pod lewarkiem a lewarek "wchodzi" bezpośrednio na układ przesuwnych kół zębatych sprawa jest ciut inna. Ale również żeby w jakikolwiek sposób uszkodzić ten układ trzeba by mieć rękę ważącą jakieś 50 kg i do tego często niż uderzać w lewarek.

  Tak wiec proponuję zastanowić się nad tym jak dany układ przeniesienia "ruchu" lewarka zmiany biegów na elementy skrzyni biegów jest zbudowany a potem opowiadać jakieś "mniej lub bardziej niestworzone" historie.

 8. Tyle że jadąc z górki na piątym biegu bez gazu owszem spalanie jest 0.0l lecz jadąc na luzie auto pokona większy dystans z pokazanym spalaniem np. 0.2l, lecz nie spali tyle bo 100km by musiał pokonać na luzie by spalił te 0.2l, robiłem test i według mnie jadąc na luzie spale mniej bo w zależności od prędkości i zjazdu w dół dojadę na luzie o wiele dalej niż hamować auto skrzynią na 5biegu, mam jedną trase gdzie nie jest jakiś mega zjazd a lecąc 120km/h wrzucając na luz pokonuje ponad 2km, na biegu 5 pół km i musze redukować na 4 bieg, więc to wszystko zależy od stylu jazdy, od odcinka drogi do pokonania z długością górki itp i od kierowcy, każdy ma swój styl jazdy i tak jak z gustami nie ma co się kłucić bo każdy ma swój gust

 9. Ja mam pytanie, jak to jest z tym hamowaniem silnikiem? Bo inni mówią żeby przy redkukcji, to znaczy zrzucić bieg na niższy a następnie póścić powoli sprzęgło a jeszcze inni żeby póścić od razu i jeszcze inni żeby podbić pedałem gazu i dopiero póścić sprzęgło

 10. Ja kocham jeździć i prowadzić -od małego o tym marzyłam a w domu jak na złość auta nie było.Wybieram manual i nie zmienię zdania bo to przecież frajda te biegi zmieniać.A tak przy okazji proszę wszystkich kierowców o dodanie gazu kiedy ograniczenie prędkości się kończy -to dość duży i dobrze widoczny znak przy drodze.

 11. Jazda na luzie wydaje się być kontrowersyjna. Mnie się wydaje że to zależy.

  W sumie wystarczy podać jeden dowód by podważyć jakąkolwiek teorię, więc podaję.

  Mamy 5km do pokonania z lekkiej górki. Hamując silnikiem wyhamujemy, na luzie, zjedziemy bez problemu. Jadąc i hamując biegiem w końcu będziemy musieli zacząć dodawać gazu by nie stanąć. Dodatkowo zwalniając będziemy poruszać się wolniej, a ogólnie, jazda ekonomiczna jest w jakimś przedziale prędkości.

  Wyjasnijcie mi to. Ja nadal uważam że jazda na biegu i hamowanie silnikiem jest dobre, ale nie we wszystkich przypadkach. I nie to, że bronię jazdy na luzie, bo hamowanie silnikiem w mieście jest świetne. Ale moim zdaniem lepiej jest mieć auto na luzie by pokonać długi dystans na trasie szczególnie z równego terenu, gdzie hamowanie silnikiem by nam tylko wydłużało czas i zmniejszało nabudowaną prędkość. Silnik ma duże opory toczne i szybko potrafi wytrącić prędkość samochodu.

  W momencie kiedy mieli byśmy hamować silnikiem a potem podganiać, co oznacza rozpędzanie i większe spalanie, albo jechać do momentu aż wiemy że hamowanie silnikiem pomoże nam sprawnie wyhamować, to chyba lepiej wrzucić luz dużo wczesniej i spalać 3,5l na godzinę srednio cały czas, czyli jakieś 60ml na minutę jazdy, a nie przy podtrzymywaniu prędkości najpierw spalać 8 + l / 100km jadąc np 100/h, a potem hamując silnikiem przez pół minuty i spalać 0.
  Wydsje mi się że w mieście hamowanie silnikiem jest lepsze niż na trasie. A na trasie warto czasami pozwolić sobie na wrzucenie luzu, np pod górkę, jeśli wiemy że na szczycie jest skrzyżowanie a wiemy też że silnik wyhamuje nas stanowczo za szybko.

  A może szukam dziury w całym. 🙂

  Serio zróbcie tu hałas bo o tym mało widzę że się mówi.

  Pozdrowionka 😀

Dodaj komentarz

Zadzwoń!